سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / یمن با بزرگترین قحطی جهان روبروست – پی جی آی فروم

یمن با بزرگترین قحطی جهان روبروست – پی جی آی فروم

خبرگزاری ایسنا: یک مقام ارشد سازمان ملل متحد می‌گوید اگر جریان کمک‌های انسان دوستانه به یمن از سر گرفته نشود این کشور با بزرگترین قحطی چند دهه اخیرا جهان روبرو می‌شود که نتیجه آن “میلیون‌ها قربانی” خواهد بود
این کشور برای تامین نیازهای اولیه مردم به واردات وابسته است اما اکنون ورود مواد غذایی و دارویی به این کشور مسدود شده است.

پیشتر سازمان ملل و صلیب سرخ اخطار دادند که میلیون‌ها نفر از مردم یمن که برای بقای خود به کمک های انسان‌دوستانه اتکا دارند با وضعیتی “فاجعه‌بار” روبرو هستند.

او به خبرنگاران گفت: “من به شورا گفته‌ام که اگر این موانع برطرف نشود… قحطی یمن را فراخواهد گرفت. این بزرگترین قحطی جهان برای دهه‌های طولانی با میلیون‌ها قربانی خواهد بود.”

عربستان مدعی است، انسداد مرزهای یمن برای جلوگیری از ارسال سلاح از سوی ایران به یمن لازم است.

سازمان ملل می گوید از زمان مداخله ائتلاف عربستان در جنگ داخلی یمن نبردها و حملات هوایی بیش از ۸۶۷۰ نفر کشته و نزدیک به ۵۰ هزار زخمی به جا گذشته است. بیش از ۶۰ درصد این کشته‌ها غیرنظامی هستند.

آقای لوکاک روز چهارشنبه پس از آنکه شورای امنیت را پشت درهای بسته در جریان گذاشت صحبت می کرد.

سازمان ملل می‌گوید که هفت میلیون نفر در آستانه قحطی قرار دارند.

خبرگزاری ایسنا: یک مقام ارشد سازمان ملل متحد می‌گوید اگر جریان کمک‌های انسان دوستانه به یمن از سر گرفته نشود این کشور با بزرگترین قحطی چند دهه اخیرا جهان روبرو می‌شود که نتیجه آن “میلیون‌ها قربانی” خواهد بود.
این ائتلاف روز دوشنبه مرزهای هوایی، زمینی و دریایی به یمن را بست که گفته شده پس از شلیک موشکی از نواحی تحت کنترل حوثی‌ها به سوی ریاض بود.

مارک لوکاک، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسان‌دوستانه، ائتلاف تحت رهبری عربستان را ترغیب کرد محاصره این کشور جنگ زده را بردارد.

ایران مسلح کردن حوثی‌ها را تکذیب می‌کند که از سال ۲۰۱۵ مشغول نبرد با ائتلات تحت رهبری عربستان بوده‌اند.

درباره ی back120

همچنین ببینید

بهترین خبر برای زیدان در آستانه دیدار با PSG + نفت تهران و پیکان، امتیازات را تقسیم کردند – پی جی آی فروم

ورزش سه: بسیاری معتقدند یکی از دلایل افت عجیب کهکشانی ها نسبت به فصل قبل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *