سرخط خبرها
خانه / حوادث / سقوط مرگبار اتوبوس به دره در گدوک؛ اسامی مجروحان اعلام شد – پی جی آی فروم

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در گدوک؛ اسامی مجروحان اعلام شد – پی جی آی فروم

 
اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه اعلام شد

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران گفت: بر اثر واژگونی اتوبوسی در محور سوادکوه ۱۲ نفر جان باختند که ۲ نفر کودک زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر نیز مصدوم شدند
فرماندار شهرستان سوادکوه نیز در همین رابطه گفت: انتقال مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه به بیمارستان زیراب صورت گرفته است.

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران نیز گفت: بر اثر واژگونی اتوبوسی در محور سوادکوه ۱۲ نفر جان باختند که ۲ نفر از آنها کودکان زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر نیز مصدوم شدند.

هویت یکی از مصدومان تاکنون مشخص نشده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز از آمادگی بیمارستان‌های استان برای پذیرش مصدومان حادثه محور سوادکوه خبر داد.

با توجه به تلاش نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال‌احمر همراه با سایر عوامل امدادی برای امدادرسانی و نجات مسافران، گزارش‌های تکمیلی متعاقباً اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، فرزاد گوهردهی به خبرنگاران گفت: در این حادثه تاکنون ۱۲ نفر کشته و ۲۳ نفر مجروح شده‌اند و حال برخی از مصدومیا نیز وخیم است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران نیز از جان باختن دو کودک در واژگونی اتوبوس در سوادکوه خبر داد و گفت: پیکر جان‌باختگان در حادثه واژگونی اتوبوس، به ساری منتقل می‌شود.

وی افزود: جنازه ۱۲ تن از فوت‌شدگان این حادثه حمل شده است و از آنجایی که یکی از فوتی‌ها قابل شناسایی نیست، هنوز مشخص نیست که تعداد فوتی‌ها ۱۳ یا ۱۲ نفر باشد.

با توجه به وخامت اوضاع و گسترده بودن ابعاد این حادثه، سه تیم عملیاتی از شهرستان سوادکوه و یک تیم از شهرستان‌های بابل، قائم‌شهر، جویبار، نکا، بندپی و سه تیم از ستاد جمعیت استان با آمبولانس و تجهیزات کامل به سرپرستی معاون امداد و نجات جمعیت استان به منطقه اعزام شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: به دستور دکتر موسوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر روحانی‌زاده معاون درمانی دانشگاه و دکتر صالح طبری مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های استان در محل حادثه حضور دارند و همچنین بیمارستان‌های شهدای زیراب، رازی قائم‌شهر و امام خمینی(ره) ساری جهت پذیرش و  مداوای مصدومان در آمادگی کامل به‌سر می‌برند. 

به گزارش ایسنا، هلال احمر مازندران اعلام کرد: عصر امروز یکشنبه ۱۴ آبان یک دستگاه اتوبوس تهران به گنبدکاووس دچار سانحه شد و تعدادی از هموطنان کشته و زخمی شدند.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمامی نیروهای امدادی استانی همراه با اورژانس، هلال‌احمر، پلیس‌راه و نیروهای انتظامی در حال آماده‌باش برای خدمات‌رسانی به مسافران اتوبوس واژگون‌شده در محور سوادکوه هستند، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی مصدومان که حدود ۲۳ نفر هستند به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه انتقال پیدا کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، پس از اعلام این خبر به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر استان(eoc)، بالافاصله سه تیم عملیاتی از پایگاه‌های جوارم، گدوک و ارفع‌ده به منطقه اعزام شدند.

این اتوبوس که از تعاونی ٧ اعزام شده بود، در منطقه ورسک در محور سوادکوه در پی از دست دادن تعادل و برخورد به دیواره، از پهلو در جاده واژگون شد و بر اثر آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند.

گزارش دیگری نیز حاکی است که اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در  سوادکوه اعلام شد.

وی درباره اعلام اسامی فوت‌شدگان و مصدومان این حادثه اظهار کرد: به محض تشخیص هویت اسامی فوت‌شدگان اعلام می‌شود.

علی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۱۲ فوتی بر اثر واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه بر جای مانده است که دو نفر از کشته‌شدگان کودک هستند.

وی با اعلام این‌که اجساد فوت‌شدگان به زیراب منتقل شده است، تصریح کرد: این پیکرها پس از شناسایی و تشخیص هویت به ساری منتقل می‌شوند.

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران گفت: بر اثر واژگونی اتوبوسی در محور سوادکوه ۱۲ نفر جان باختند که ۲ نفر کودک زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر نیز مصدوم شدند.

وی افزود: آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس ورسک، پل سفید، زیراب و یک آمبولانس پشتیبان و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از ساری، به همراه دو دستگاه آمبولانس، از پایگاه‌های فیروزکوه و ۳ دستگاه آمبولانس از هلال احمر به محل حادثه در منطقه دوگل اعزام شدند.

عباسی تصریح کرد: در حال حاضر تشخیص هویت و علت فوت در بیمارستان شهدای زیراب صورت می‌گیرد و به دلیل این‌که نگهداری اجساد در زیراب امکان‌پذیر نیست، این اجساد به ساری منتقل می‌شوند.

زکریا اشکپور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:  در ساعت ۱۸:۴۶ دقیقه امشب خبر حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه به مرکز ارتباطات اورژانس مازندران اعلام شد.

هلال‌احمر مازندران نیز از اتمام عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان واژگونی اتوبوس در سوادکوه خبر داد.

اشکپور تصریح کرد: بر اثر واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه بعد از تونل دوم ورسک ۱۲ نفر جان باختند که نفر کودک زیر ۴ سال بودند و ۲۳ نفر مصدوم شدند که ۱۴ نفر مرد و ۹ نفر زن بودند که تمامی مصدومان به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه انتقال پیدا کردند.

مریم براری، پارمیس آزموده، مهرانه مصطفوی، سیدحسین موسوی، موسی محمدخانی، فاطمه و صفیه کوهکن، آتنا حسن‌پور، حسن حسنی، محمود فرجی، علی زارعی، عبدالعزیز صحنه، اعظم جهان‌تیغ، عشرت فصلی، اقبال صارانی، حسن زمانی، جلال غفاری، مهدی کهنسال، عبدالرحمان آرش، فاطمه حسینی، رضا آهنگر، عیسی جهان‌تیغ و معصومه حسن‌پور.

در پایان این گزارش آمده است: با تلاش بی‌وقفه نجاتگران جمعیت هلال احمر و سایر عوامل امدادی، عملیات امدادرسانی و اعزام مصدومان حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس تهران- گنبد به مراکز درمانی به اتمام رسیده است.

توحیدی تصریح کرد: در مجموع ۱۵ دستگاه آمبولانس از هلال‌احمر و اورژانس در این حادثه به ارائه خدمات پرداختند.

 
اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس در سوادکوه اعلام شد
شبکه خبر سیما، اسامی مصدومان این حادثه را به شرح زیر اعلام کرد:

درباره ی back120

همچنین ببینید

اعتراف به آزار ۵ پسر دانش‌آموز بعد از یکسال – پی جی آی فروم

ایسنا: حمید با سوار کردن دانش‌آموزان بین ١٠ تا ١٥ساله آنها را در کنار یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *