سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / سازمان ملل،مجوز کشتی‌های عازم یمن را معلق کرد – پی جی آی فروم

سازمان ملل،مجوز کشتی‌های عازم یمن را معلق کرد – پی جی آی فروم

خبرگزاری فارس: یک نهاد سازمان ملل تمامی مجوزها برای کشتی های عازم یمن را به حالت تعلیق درآورده و از تمامی کشتی‌هایی که در بنادر یمن در دریای سرخ پهلو می‌گیرند خواسته فوراً منطقه را ترک کنند
ارتش یمن اعلام کرد این موشک که به سمت فرودگاه «ملک خالد» شلیک شده بود، دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کرد.

«مکانیسم راستی‌آزمایی و بازرسی» سازمان ملل در جیبوتی در ایمیلی که به رویت آسوشیتدپرس رسیده این موضوع را اعلام کرده است. در بیانیه این سازمان آمده است مجوزها «موقتاً، تا اطلاع ثانوی معلق می‌شوند.»

علاوه بر این، یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله شب یکشنبه نیز یک فروند موشک بالستیک «برکان ۲ اچ» را به سمت فرودگاه «ملک خالد» واقع در شمال شرقی ریاض شلیک کرد.

این ائتلاف مدعی شده است ایران موشک‌های بالستیک به انصارالله برای هدف قرار دادن عربستان می‌دهد و ریاض حق پاسخ به تهران را در زمان مناسب و به شکل مناسب برای خود محفوظ می‌داند.

پیش از این ائتلاف سعودی متجاوز به یمن اعلام کرد تمامی مرزهای هوایی، دریایی و زمینی یمن را موقتاً بسته است.

در ادامه بیانیه این ائتلاف ادعا شده تسلیح انصارالله توسط ایران ، دشمنی آشکار است که کشورهای همسایه و امنیت و صلح بین‌المللی در منطقه و جهان را هدف قرار گرفته و نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت به شمار می‌رود.

 ائتلاف ضد یمنی عربستان سعودی بعد از گذشت ۲۴ ساعت از حمله موشکی نیروهای یمنی به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد، برای دومین بار به این حمله واکنش نشان داد. سخنگوی این ائتلاف مدعی شد که ایران هم در انتقال فناوری موشک‌های بالستیکی و هم ساخت آن‌ها به انصارالله در یمن دست دارد.

خبرگزاری فارس: یک نهاد سازمان ملل تمامی مجوزها برای کشتی های عازم یمن را به حالت تعلیق درآورده و از تمامی کشتی‌هایی که در بنادر یمن در دریای سرخ پهلو می‌گیرند خواسته فوراً منطقه را ترک کنند.
نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز یکشنبه یک فروند موشک «زلزال۲» را به سمت مواضع شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در منطقه «الخضرا» در منطقه نجران شلیک کردند.

درباره ی back120

همچنین ببینید

جریمه نقدی برای استقلال و پرسپولیس – پی جی آی فروم

خبرگزاری فارس: به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی آرای خود را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *