سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / ساخت شهر خودروهای بی راننده در کره جنوبی – پی جی آی فروم

ساخت شهر خودروهای بی راننده در کره جنوبی – پی جی آی فروم

وب سایت سایبربان – مرتضی خاک پور: کره‌ی جنوبی در حال ساخت شهری هستند تا خودروسازها بتوانند محصولات بی راننده‌ی خود را در آن آزمایش کنند
نمایی از کی سیتی

وزارت حمل و نقل کره‌ی جنوبی اعلام کرد این کشور در آینده‌ای نزدیک شهری را برای آزمایش خودروهای بی راننده تأسیس خواهد کرد تا شرکت‌ها و محققان بتوانند محصولات خود را در محیطی واقعی بررسی بکنند.

خودمختاری وسایل دارای ۵ سطح مختلف است. در سطح سوم، تعدادی از عملکردها به وسیله‌ی نقلیه سپرده می‌شود؛ اما یک انسان همچنان باید در پشت فرمان آماده‌ی در دست گرفتن هدایت آن بوده و روی نوع فعالیت آن نظارت کند. این در حالی است که سطح چهارم تقریباً همه‌ی عملکردها با نظارت انسان، انجام می‌گیرد.

منطقه‌ی یاد شده «کی-سیتی» (K-City) نام داشته، با مساحتی معادل ۳۲۰ هزار متر مربع و بودجه‌ای معادل ۹٫۷۷ میلیون دلار تا اواخر ۲۰۱۸ افتتاح خواهد شد. در کی-سیتی مناطقی مانند بزرگ‌راه‌ها، مرکز شهر، حومه‌ی شهر، مناطق تجاری و پر رفت آمد شبیه‌سازی می‌شوند. به علاوه ۳۵ شرایط مختلف مانند عوارضی، تونل، تقاطع‌ها، کارگاه‌های ساختمانی و محل عبور قطار برای آن در نظر گرفته شده است. به این موارد می‌توان پیاده‌رو، خیابان‌هایی باریک، ارتباطات بی‌سیم و نسل چهارم اینترنت همراه (۴G) را اضافه کرد.

وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل (Ministry of Land, Infrastructure and Transport) اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ خودروهای بی راننده‌ی سطح سه در کی سیتی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

وب سایت سایبربان – مرتضی خاک پور: کره‌ی جنوبی در حال ساخت شهری هستند تا خودروسازها بتوانند محصولات بی راننده‌ی خود را در آن آزمایش کنند.

 ساخت شهر خودروهای بی راننده در کره جنوبی

درباره ی back120

همچنین ببینید

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دولت – پی جی آی فروم

خبرگزاری ایسنا: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۲۰۷ هزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *