سرخط خبرها
خانه / سیاسی / دیدار تابش با رئیس قوه قضاییه درباره حصر – پی جی آی فروم

دیدار تابش با رئیس قوه قضاییه درباره حصر – پی جی آی فروم

فرهیختگان آنلاین: اخیرا علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نسبت به استفاده از واژه حصر انتقاد کرد. او می‌گوید محصورین هر کسی را اراده کنند می‌توانند ببینند
نایب رئیس فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: ما امیدوار هستیم و در مجلس شورای اسلامی کارهایی را انجام می‌دهیم. هفته آینده ان‌شاءالله ملاقاتی را با ریاست محترم قوه قضائیه خواهیم داشت. البته در این خصوص ملاقاتی با رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و رئیس‌جمهور هم داشتیم.

تابش خاطرنشان کرد: به عمل کار برآید، به سخنرانی نیست. شاید ما یزدی هستیم و قدری محتاط قدم برمی‌داریم و به نتیجه کارها فکر می‌کنیم. ان‌شاءالله با همین حرکاتی که انجام شده به دور از‌ هیاهو و بدون اینکه جنجال را استمرار دهیم می‌توانیم به نتایج مثبتی برسیم.

تابش در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر اینکه «دیگر نباید از واژه حصر استفاده کنیم»، تصریح کرد: ارادتمند امیردریابان شمخانی هستم. ایشان برادر سه شهید از نسل انقلاب و از فرماندهان محترم دوران دفاع مقدس و امروز دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی است اما در عین احترامی که برای ایشان قائل هستم می‌گویم که اگر در حصر ماندن و نماندن به فرمان دادن است، ایشان می‌توانند از منظر نظامی فرمان دهد که واژه حصر را در کتاب‌های ادبیات و تاریخ تغییر دهند.

وی افزود: اینکه گشایشی شده است یا خیر می‌توانم بگویم بله، چنین است. خوشبختانه مجموعه اقدامات انجام‌گرفته بر این بود که گشایش‌های مختصری که مورد استقبال ماست، انجام شود. اینکه جناب مهندس موسوی در محیط آرام‌تری با خانواده خود ملاقات داشته باشند. قدری محدودیت‌ها از قبل رفع شده واقعیت دارد. اینکه جناب کروبی بتواند به صورت گسترده‌تر با خانواده ملاقات داشته باشند و دو سه نفری را بتوانند ببینند. این گشایش‌ها انجام شده است. آقای دوستی از مریدان آقای کروبی است. گشایش‌هایی شده که این امر مبارکی است.

«فرهیختگان آنلاین» با این مقدمه، گفت‌وگوی خود با محمدرضا تابش نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس درباره رفع برخی محدودیت‌های محصوران را منتشر کرده است.

فرهیختگان آنلاین: اخیرا علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نسبت به استفاده از واژه حصر انتقاد کرد. او می‌گوید محصورین هر کسی را اراده کنند می‌توانند ببینند. این سخنان از سوی یک مقام مسئول در شورای عالی امنیت ملی کشور، سرآغاز اتفاقات جدیدی در بحث حصر بود؛ بحثی که اسماعیل دوستی آن را تایید کرد. دوستی که هفته گذشته دیداری سه ساعته با کروبی داشته است از گشایش در خصوص وضعیت محصورین خبر داده بود؛ گشایشی که با اعلام خبر دیدار خواهران و فرزندان میرحسین موسوی با او و زهرا رهنورد در روز جمعه رنگ واقعیت به خود گرفت.

درباره ی back120

همچنین ببینید

صادق زیباکلام: چرا اصرار بر نشست خبری دارید؟ – پی جی آی فروم

صادق زیباکلام . استاد دانشگاه تهران در روزنامه شرق نوشت: سخن گزافی نیست اگر گفته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *