سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / دلالانی که روی نوسان ارز موج سواری می‌کنند – پی جی آی فروم

دلالانی که روی نوسان ارز موج سواری می‌کنند – پی جی آی فروم

خبرآنلاین:  به دنبال نوسان قیمت ها در بازار، این روزها کاسبی دلالان ارز هم حسابی داغ است؛دلالانی که به گفته خودشان طی هفته های اخیر روزانه تا ۱۰۰ هزار تومان از بازار سود گرفته اند
آنطور که دلال های ارز می گویند علت خرید ارز در ساعت های اولیه صبح این است که بانک مرکزی تزریق را آغاز می کند و نرخ اولیه محک خورده است.با خریدهایی که تا ظهر هر روز انجام می شود در واقع تقاضای جدید وارد بازار ارز شده و نرخ ها به همین نسبت مشخص می شود.

 براساس این گزارش،در معاملات بازار آزاد امروز دلار وارد کانال ۴ هزار و ۸۰۰ تومان شد و در معاملات پاساژ افشار با قیمت ۴ هزار و ۸۰۳ تومان و در پاساژ سلیمانیه با قیمت ۴ هزار و ۸۰۸ تومان به فروش رفت.

از شهریور ماه سال جاری که قیمت ارز روند افزایشی را کلید زد تا به امروز که نزدیک به پنج ماه می‌گذرد،بازار دلالان ارز سکه شده است.

بررسی ها نشان می دهد که افزایش قیمت ها عموما از ساعت۲ بعداظهر شروع شده و تا ساعت ۵ عصر ادامه دارد.

دلالانی که روی نوسان ارز موج سواری می‌کنند

دلالان چه می‌گویند؟
بررسی ها نشان می دهد که اگر به طور متوسط قیمت دلار ۱۰۰ تومان نوسان داشته باشد،هر ۱۰ هزار دلار روزانه یکصد هزارتومان سود برای دلالان خواهد داشت.

دلالانی که سالهاست پاتوق آنها در میدان فردوسی و چهارراه استانبول است و با هر نوسانی که در بازار اتفاق می افتد،بازار آنها هم داغ می شود؛پدیده ای عجیب که نمونه آن هیچ کجای دنیا نیست.

البته گزارش ها از سطح بازار حکایت از آن دارد که صرافی های بانکی از صبح تا ظهر نرخ ارایه نکردند و همچنین ارزی به مردم نفروختند.

اما امروز پرنوسان ترین روز بازار ارز بود؛قیمت ها از ۴ هزار و ۶۵۲ تومان شروع شد و در میانه روز به ۴ هزار و ۸۰۰ تومان هم رسید.افزایش نرخی که تاکنون بی سابقه بوده است.اگرچه دلار ۴۸۰۰ تومانی خیلی دوام نداشت و ساعتی بعد با ورود صرافی بانک به بازار ارز و عرضه  دلار به عموم متقاضیان از شتاب افزایش قیمت کمی کاسته شد،اما بازار هنوز ملتهب است.

ارزفروشان بازار ارز،این روزها پشت در صرافی ها صف می کشیدند و شاید ساعتی هم معطل بمانند تا ارز بخرند و سپس منتظر افزایش قیمت ها در بازار برای فروش ارزهای خریداری شده،بمانند.

پرنوسان ترین روز بازار

با عبور از نیمه روز که پیک کاری صرافی ها تقریبا تمام می شود،فعالیت دلالان تازه شروع می شود. در واقع آنها قیمت پایانی روز را رقم می زنند و نرخ بازار آزاد در آخرین ساعت روز با مظنه ای که می دهند و نرخی که با آن ارز را می فروشند پایان می یابد.

به گفته آنان سود خرید و فروش ارز بستگی به بازار دارد؛اما به طور متوسط قیمت دلار در یک ماه گذشته به صورت روزانه ۱۰۰ تومان نوسان داشته است.

خبرآنلاین:  به دنبال نوسان قیمت ها در بازار، این روزها کاسبی دلالان ارز هم حسابی داغ است؛دلالانی که به گفته خودشان طی هفته های اخیر روزانه تا ۱۰۰ هزار تومان از بازار سود گرفته اند.
گزارش های رسیده از مراکز خرید و فروش ارز نشان می دهد که صف خرید ارز به خصوص در ساعات اولیه صبح شلوغ است و در میانه روز صرافی ها خلوت می شوند.

حسن روحانی رییس جمهور در آخرین مصاحبه تلویزیونی خود گفته بود:« هیچ جای دنیا کسی کنار خیابان اسکناس دستش نمی‌گیرد.»

درباره ی back120

همچنین ببینید

ترامپ برای اقدام نظامی در سوریه باید مجوز بگیرد + پرسپولیسِ بی‌انگیزه؛ کمتر از یک گل در هر بازی – پی جی آی فروم

خبرگزاری فارس: در بحبوحه گزارش‌ها درباره تحرکات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای اقدام نظامی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *