سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / تقویت شاخص کل بورس تهران – پی جی آی فروم

تقویت شاخص کل بورس تهران – پی جی آی فروم

خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز ۱۳ آبان ماه ۹۶ با افزایش ۲۳ واحدی روی رقم ۸۷ هزار و ۸۶۸ واحد ایستاد
در این بین گزارش‌های نه چندان خوشایند شش ماهه شرکت‌های بزرگ بورسی باعث شده تا همچنان بازار سهام به سمت سهم‌های کوچک اقبال نشان دهند، در این سهم‌ها موضوع هموارسازی سود در گزارش‌های برآوردی و عملکردی در کنار تکاپوی مدیران بنگاه‌ها برای دستیابی به جریان نقد عملیاتی در شرکت از طریق متورم شدن سود برآوردی در بودجه که با هدف دستیابی به تسهیلات بانکی و توثیق سهام دنبال می‌شود، برای عموم معامله‌گران قابل تأمل است.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری پرحجم اما با خرید و فروش‌های کم‌تعداد روبه‌رو بود که در این بین اقبال به سهم‌های کوچک و تک‌سهم‌ها هم‌زمان با نزدیک شدن شاخص کل بورس به محدوده سقف تاریخی خود قابل توجه بود.

به گزارش فارس امروز در گروه قندی‌ها و لبنیات، سفته‌بازی از سوی معامله‌گران انگشت‌شمار این گروه‌ها در حالی دنبال می‌شود که در بازار پایه فرابورس، قند ارومیه با نوسان بیش از  ۱۳۰۰ درصدی در یک روز مواجه شد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۳۶ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۵۶۱ واحد را به نمایش گذاشت.

به گزارش فارس، امروز در بازار۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد کمتر از ۳۶۰ میلیون سهم بانک ملت به ارزش کمتر از ۳۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از میان سهامداران عمده روبه‌رو بود. کمتر از ۳۶۰ میلیون از اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام بانک ملت به ارزش کمتر از ۳۶ میلیارد تومان امروز کد به کد شد.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۳ هزار و ۸۳۲  نوبت داد و ستد بود.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد تاپیکو و بانک ملت هر یک تا ۲۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر با ۱۸ واحد و گروه مپنا با ۱۷ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر چندانی  روی رقم ۹۷۴ واحد ایستاد.

براساس این گزارش، نمای شکلی از روند معاملات امروز بازار سهام نشان می‌داد که زیر سایه سنگین معاملات درون گروهی و کد به کد حقوقی‌های اغلب شرکت‌های شاخص‌ساز و حامیانی در گلگهر، بانک ملت و تاپیکو برای نماگرهای منتخب بازار، امروز معامله‌گران حرفه‌ای به سمت جمع آوری سهام شرکت‌های کوچک و برخوردار از سهام شناوری پایین در بازار دوم بورس تهران و به ویژه تک‌سهم‌ها اقبال نشان می‌دهند.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۱۱ واحدی به رقم  ۶۱ هزار و ۵۲۰  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۹۹ واحدی عدد  ۱۹۱ هزار و ۸۴۷  واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین ۴٫۵ میلیون سهم سازه پویش به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان کد به کد شد.

در صنعت سازی خاور اما ۴ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامدار عمده روبه‌رو بود.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی پردیس با ۲۹ واحد ، پالایش نفت اصفهان با ۲۲ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۲۱ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های قند ارومیه، سرمایه‌گذاری ارزش‌آفرینان، نئوپان ۲۲ بهمن، صنعتی و شیمیایی رنگین، شیرین دارو، اوراق اجاره قطارهای مسافری و باری جوپار از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های رینگ‌سازی مشهد، گروه دارویی سبحان، داروسازی جابربن حیان، قراردادهای اختیار معامله خرید سهام گروه دارویی سبحان، اختیار فروش تبعی گروه دارویی سبحان متوقف شدند.

در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان همچنین ۱۹۰ میلیون سهم به ارزش ۲۸٫۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد.

خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز ۱۳ آبان ماه ۹۶ با افزایش ۲۳ واحدی روی رقم ۸۷ هزار و ۸۶۸ واحد ایستاد.
در توسعه معادن و فلزات اما ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان به کدهای درونی‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله اعتمادآفرین پارسیان نیز با کد به کد بیش از ۱۷ میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۳۱ میلیارد تومان مواجه شد.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش دو واحدی به رقم  ۹۴ هزار و ۶۸۱  واحد دست یافت.

درباره ی back120

همچنین ببینید

نگاهی به راهکارهای مشکلات معیشتی کارگران – پی جی آی فروم

روزنامه قانون نوشت: مشکلات معیشتی کارگران همچون بسیاری دیگر از اقشار جامعه هر روز بیشتر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *