سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / ترامپ، تهدید به اخراج یک میلیون پناهجو کرد – پی جی آی فروم

ترامپ، تهدید به اخراج یک میلیون پناهجو کرد – پی جی آی فروم

خبرگزاری ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه با انتشار پیامی‌، سکونت نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار پناهجوی جوان را که تحت حمایت دولت پیشین این کشور قرار داشتند، منتفی دانست و خواستار اعمال قوانینی سختگیرانه در حوزه حفاظت مرزی شد
اشاره ترامپ به قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی یا به اختصار «نفتا» است که در سال ۱۹۹۴ برای رفع موانع تجاری به امضای دولت های آمریکا، کانادا و مکزیک رسیده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در همین رابطه روز یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: دولت مکزیک، اگر نخواهم بگویم هیچ، ولی نقش بسیار کمی در ممانعت از ورود غیرقانونی افراد به این کشور از مرزهای جنوبی آن و سپس ورود آن‌ها به خاک آمریکا داشته است.

وی که معتقد است بسیاری از قراردادهای تجاری بین المللی، دزد مشاغل آمریکایی هستند، مذاکره مجدد برای نفتا را از همان ماه های نخست ریاست جمهوری کلید زده بود. 

خبرگزاری ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه با انتشار پیامی‌، سکونت نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار پناهجوی جوان را که تحت حمایت دولت پیشین این کشور قرار داشتند، منتفی دانست و خواستار اعمال قوانینی سختگیرانه در حوزه حفاظت مرزی شد.

لایحه نهایی بودجه، هفته گذشته در نهایت بدون حصول هرگونه توافقی در این رابطه، به امضای ترامپ رسیده و تبدیل به قانون شده بود.

ترامپ افزود: مکزیک باید به روند ورود قاچاقی انسان و مواد به آمریکا پایان دهد و در غیر این صورت، گاو پولساز آن‌ها یعنی نفتا را متوقف خواهم کرد.

قانون بودجه سال جاری آمریکا از سوی دیگر، بخش بزرگی از هزینه‌های دیوار مرزی در حال ساخت با مکزیک را نادیده گرفته و از همین رو مورد غضب ترامپ قرار گرفته است.

داکا قانونی است که در دولت «باراک اوباما» به تصویب رسیده و آن دسته از مهاجرانی که در زمان کودکی وارد آمریکا شده و نقشی در سرنوشت خود نداشتند را تحت حمایت قرار داده بود.

وی پس از ماه‌ها ناکامی در مذاکره با اعضای دمکرات‌ کنگره آمریکا برای تامین هزینه‌های دیوار مرزی با مکزیک، در صفحه توئیتر خود نوشت: توافق برسر قانون داکا منتفی است.

جدال برسر سرنوشت این افراد که در رسانه‌های آمریکایی از آن‌ها تحت عنوان «رویاپرداز» یاد می‌شود، به چندبار تعطیلی دولت آمریکا در ماه‌های گذشته به علت عدم توافق برسر لایحه بودجه منجر شده بود.

درباره ی back120

همچنین ببینید

علیرضا حیدری؛ پهلوانی روی پرده – پی جی آی فروم

هفته نامه همشهری شش و هفت – علی اصغر کشانی، علیرضا تقوی: علیرضا حیدری کشتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *