سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / استقبال جوانان عراقی از «مختارنامه» در نجف – پی جی آی فروم

استقبال جوانان عراقی از «مختارنامه» در نجف – پی جی آی فروم

خبرگزاری ایرنا: پخش فیلم ایرانی «مختارنامه» در موکب الحجه (عج) عراقی ها در بزرگراه کربلا در شهر نجف جمع زیادی از زائران و جوانان عراقی را گرد هم آورده است

وی یادآور شد: هر چند زیارتگاه مختار در کوفه است و مردم به زیارت آن می روند، ولی خیلی ها به حقیقت نمی دانند مختار کیست و برخی ها هم شبهاتی در خصوص این یار امام حسین (ع) دارند، اما با دیدن این فیلم بسیاری از واقعیت های پس از شهادت امام حسین و یارانش برای آنها روشن می شود.

مختار بعدها هم خدمت امیرالمومنین آمد و درس گرفت و به وطن خود که طائف بود نرفت و در مدینه ماند.

مختار جزو چهل مردی بود که برای بیعت بعد از ثقیفه خدمت حضرت امیر آمد.

ابو محمد که در این موکب مشغول به کار است، روز جمعه به خبرنگار ایرنا، گفت: برای دیدن این فیلم حدود ۲۰۰ صندلی پیش بینی شده و به دلیل محدودیت جا حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر نیز به صورت سرپایی این فیلم ایرانی را که به زبان عربی پخش می شود، تماشا می کنند.
وی گفت: این فیلم آن قدر مورد استقبال قرار گرفته که برخی ها برای دومین بار آن را تماشا می کنند.

پدر مختار ابوعبیده بود که در کنار پیامبر بسیار جنگید و بسیار شجاع بود و مختار خود در ۱۳ سالگی در بعضی جنگ ها کنار پدر بود.

آستان مختار و مسلم بن عقیل در کوفه یکی است و هر روز جمعی از زوار به مسجد کوفه می روند و بارگاه مختار را هم زیارت می کنند.

خود مختار در کودکی یک بار خدمت امیر المومنین رسیده بود، حضرت دوبار فرمودند: «یا کیس» ( زرنگ– ای هوشمند)

وی افزود: این فیلم از یک هفته مانده به اربعین به طور ۲۴ ساعته در محل موکب الحجه پخش می شود.

خبرگزاری ایرنا: پخش فیلم ایرانی «مختارنامه» در موکب الحجه (عج) عراقی ها در بزرگراه کربلا در شهر نجف جمع زیادی از زائران و جوانان عراقی را گرد هم آورده است.

مختار ثقفی یکی از شخصیت ها و از سردارانی است که حرف های بسیاری در مورد او زده شده اما امام باقر (ع) در مورد او فرمودند: « از مختار بدگویی نکنید زیرا او قاتلان ما را کشت و از دشمنان خونخواهی کرد. امام سجاد(ع) هنگامی که سر عبدالله بن زیاد و عمربن سعد را خدمتشان آوردند، حضرت سجده شکر به جای آورد و فرمودند «خدا مختار را خیر دهد».

درباره ی back120

همچنین ببینید

جریمه نقدی برای استقلال و پرسپولیس – پی جی آی فروم

خبرگزاری فارس: به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی آرای خود را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *