سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / ابراز نگرانی آمریکا از اقدامات اخیر در عربستان – پی جی آی فروم

ابراز نگرانی آمریکا از اقدامات اخیر در عربستان – پی جی آی فروم

خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت که اقدامات اخیر در عربستان و پاکسازی جمعی افراد متهم شده به فساد توسط سعودی ‘نگرانی هایی’ ایجاد کرده است
وی گفت که به نظر من این اقدام مدیریت شده بود و تا زمانی که مشاهده نکنیم چگونه با این موضوع برخورد می شود، نگرانی هایی وجود خواهد داشت.

‘محمد بن سلمان’ در حال تحکیم قدرت خود است و در بین دهها نفری که بازداشت شده اند چندین شاهزاده، وزیر و یک تاجر میلیاردر وجود دارد.

بر اساس این گزارش، بیش از ۲۰۰ نفر به منظور پاسخگویی در مورد آنچه عربستان سعودی یک اختلاس ۱۰۰میلیارد دلاری و رسوایی فساد می داند، در بزرگ ترین پاکسازی سیاسی این پادشاهی بازداشت شده اند.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد ، برداشت من این است که آنها این دستگیری ها را در این مرحله واقعی نمی دانند و تنها برای هشدار به مردمی است که بدانند عاقبت انجام دادن آنچه که تصور می شود درست است، چیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد اینکه چگونه به این موضوع رسیدگی می شود، در این زمان کاملا نامشخص است و من نمی خواهم بیش از آنچه که مشاهده می کنم، گمانه زنی داشته باشم.

‘تیلرسون’ که کشورش از متحدان نزدیک سعودی است با اشاره به اینکه دو روز پیش با ‘عادل الجبیر’ همتای عربستانی اش تماس داشته، تصریح کرد باید منتظر ماند و مشاهده کرد که این اقدامات تا چه میزان مخرب است.

وزیر امور خارجه آمریکا که به منظور همراهی کردن ‘ دونالد ترامپ’ در نشست سران سازمان همکاریهای اقتصادی آسیا – پاسیفیک در ویتنام به سر می برد،افزود: اقدام برای پاکسازی و مقابله با فساد عربستان سعودی مدیریت شده بود.

 ‘رکس تیلرسون’ وزیر امور خارجه آمریکا افزود که واشینگتن تحقیقات بی سابقه این کشور حوزه خلیج فارس را در مورد اختلاس ۱۰۰ میلیارد دلاری از نزدیک زیر نظر دارد.

خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت که اقدامات اخیر در عربستان و پاکسازی جمعی افراد متهم شده به فساد توسط سعودی ‘نگرانی هایی’ ایجاد کرده است.

درباره ی back120

همچنین ببینید

جریمه نقدی برای استقلال و پرسپولیس – پی جی آی فروم

خبرگزاری فارس: به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی آرای خود را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *